Chińscy uczeni przeprowadzili szeroko zakrojone badania kliniczne, w których łącznie wzięło udział 2 tys. pacjentów. W badaniach tych dowiedziono, iż ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne wykorzystywane w czasie jogi są skuteczniejsze od tradycyjnej rehabilitacji oddechowej. Zaobserwowano, że ćwiczenia oddechowe korzystnie wpływały na parametr PEF (szczytowy przepływ wydechowy, to maksymalna prędkość przepływu powietrza, jaką można uzyskać podczas wydechu).Natomiast ćwiczenia relaksacyjne poprawiały parametr FEV 1 (nasilona pierwszosekundowa objętość wydechowa, to objętość powietrza, którą badany jest w stanie wydmuchać z płuc podczas pierwszej sekundy natężonego wydechu). Jest to kolejny dowód na to, że rację ma Światowa Organizacja Zdrowia w promowaniu medycyny tradycyjnej, która powinna być wedle ekspertów WHO włączana w klasyczne procedury medyczne. W Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza w przypadku astmy również odwołujemy się do tradycyjnych sposób leczenia stosując między innymi fitoterapię. Zalecamy najczęściej stosowanie leku ziołowego Pectobonisol, dwa a nawet trzy razy dziennie po 1 lub 2 łyżeczki w zależności od nasilenia objawów chorobowych. Pectobonisol ma szczególne zastosowanie w astmie poinfekcyjnej, która dominuje u osób dorosłych. Ale jest również zalecany w przypadku dzieci. Wtedy podaje się go łącznie z gorącą wodą, aby odparował alkohol. U dzieci większe znaczenie przypisuje się alergicznej etiologii astmy, dlatego najważniejszymi preparatami, które stosuje się są Alerbon w kapsułkach, a czasami Alerbon complex.
Polecamy również inne artykuły
Usunięcie migdałków zwiększa ryzyko chorób układu oddechowego
Migdałki podniebienne oraz migdałek gardłowy stanowią pierwszą linię obrony przed infekcjami wywoływanymi przez bakterie, wirusy i grzyby. Przewlekły stan zapalny migdałków czasami skłania lekarzy do ich…
Letnie anginy
Myliłby się ktoś, kto by uważał, że w lecie nie będzie go bolało gardło. Duże wahania temperatur, zimne napoje, klimatyzacja oraz podróże sprzyjają wystąpieniu infekcji. Niezbędnym…
Alerbon – skuteczna suplementacja w przypadku kataru siennego
Standardowym leczeniem kataru siennego jest podawanie leków przeciwhistaminowych. Jednym z nich jest ceteryzyna. Niestety stosowanie tych leków może się wiązać z działaniami niepożądanymi, np. uczuciem senności. Alternatywą…
Jak zażywać witaminę C?
Okazuje się, że zapotrzebowanie organizmu na witaminę C zmienia się w zależności od stanu zdrowia. Organizm zdrowy i zrelaksowany potrzebuje jej mniej, ale w trakcie choroby i stresu zapotrzebowanie na…